poniedziałek, 15 czerwca 2015

Ukryte fakty w kredytach.

Nie zawsze kredyty gotówkowe oferowane przez banki są tak kryształowo czyste, jak pokazują to reklamy. Niestety, czasami banki ukrywają pewne informacje, przez co wiele osób nie doczytując dokładnie umów, traci. Jak tego uniknąć podam na przykładach. Wejdź na http://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, znajdziesz tu wiele ciekawych ofert.

Wiele banków oferuje kredyt bez prowizji. Jednak to wcale nie jest tak różowo. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku kredytu w PKO BP. Reklamowana wszędzie oferta zawiera informacje, że kredyt ten jest udzielany klientowi bez żadnej prowizji. Jednak w tym przypadku mamy wysokie oprocentowanie oraz duży koszt ubezpieczenia. Ponadto, aby otrzymać ten kredyt gotówkowy, musimy spełnić pewne warunki. Możemy tylko raz skorzystać z takiego rodzaju promocji w tym banku. Poza tym, że jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, to nasz współmałżonek niestety musi kredyt zawierać wspólnie z nami. Kolejnym przykładem ukrytych kosztów może być kredyt oferowany niegdyś przez Getin Bank. Oprocentowanie miało wynosić tam 0 procent, jednak inne opłaty znacznie podwyższały ostateczny koszt tego kredytu. Poza tym mógł on być udzielony jedynie na 8 miesięcy. Jest to okropnie krótki termin, ponieważ rata większego kredytu (a można było uzyskać nawet 20000) była bardzo duża. Teraz przyjrzyjmy się kredytom gotówkowym, które przewidują spłatę pierwszej raty dopiero po kilku miesiącach. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na fakt, iż kredyty gotówkowe udzielane w taki sposób mają przeważnie wysokie oprocentowanie oraz kosztowne ubezpieczenie lub pojawiają się inne dodatkowe koszty, które powodują wzrost wad takiego kredytu. Przedstawiłam pokrótce tylko kilka rodzajów takich ukrytych faktów. Dlatego też musimy czytać umowy bardzo dokładnie i szczegółowo wypytywać przedstawiciela banku o różne kwestie. Zasadniczo pytajmy o wszystko, co nam przyjdzie do głowy.

Reasumując, kredyty gotówkowe mogą być dla nas dobrym rozwiązaniem, jeżeli zadbamy o to, aby umowa, jaką podpiszemy, nie miała żadnych ukrytych faktów i zakamuflowanych kosztów oraz opłat. Jak wspomniałam, czytajmy dokładnie umowy.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz