poniedziałek, 6 lipca 2015

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Mamy kilka rat z różnych banków, jednak coraz częściej mamy problem z ich spłatą. Może warto pomyśleć w takiej sytuacji o kredycie konsolidacyjnym. A czym jest owy kredyt? 

Kredyty konsolidacyjne to rodzaj kredytu, którego głównym zadaniem jest spłata wcześniej powstałych zobowiązań kredytowych. Za pomocą tego kredytu możemy spłacić w całości pozostały kapitał naszych wszystkich kredytów. Obecnie za pomocą tego produktu bankowego mamy możliwość spłacenia wszystkich kredytów gotówkowych, samochodowych i mieszkaniowych. Kredyty konsolidacyjne dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Przyznawane są zazwyczaj na dłuższy czas i większej wysokości. Jednak zabezpieczeniem takiego kredytu jest nasza hipoteka. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużej ilości pieniędzy. Kolejny typ kredytów konsolidacyjnych to gotówkowy. W tym przypadku kwoty udzielonego kredytu są mniejsze. Poza tym banki udzielają go na krótszy czas. Jego zaletą bez wątpienia jest brak konieczności zabezpieczenia w postaci hipoteki. Przeznaczony jest on raczej dla osób, które chcą spłacić mniejsze kwoty swoich zobowiązań. Ponadto kredyt konsolidacyjny jest swoistą formą pomocy dla osób, które wpadły w pułapkę zadłużenia. Dokładnie rzecz ujmując, nie są w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań lub dopiero uświadamiają sobie, że nie będą mogli systematycznie regulować swoje raty. Kredyt ten pomaga poprzez spłacenie wszystkich kredytów i pożyczek. Poza tym niektóre banki oferują dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na całkowicie dowolny cel. Moim zdaniem jest to dogodna oferta, ponieważ nie dość, że pozbędziemy się wszystkich starych zobowiązań, to uzyskamy jeszcze dodatkowe pieniądze. Ponadto uzyskujemy jeden termin wpłaty nowej raty. Nie musimy martwić się o to, że zapomnimy o którymś z wielu terminów.

Podsumowując, mamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych : hipoteczny i zwykły. Kredyt konsolidacyjny spłaca nasze zobowiązania i dodatkowo daje nam gotówkę do dowolnego przeznaczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz