czwartek, 28 stycznia 2016

Kredyt po trudnej sytuacji finansowej


Nawet jeśli masz złą historię kredytową wiedz, że istnieją sposoby na to, by pożyczyć pieniądze od instytucji finansowych. Jednak musisz znaleźć takie, które nie mają rygorystycznych zasad i przepisów w zakresie pożyczek. Choć nadal będą one sprawdzać Twoją ocenę kredytową, niektóre instytucje finansowe faktycznie nie odtrącają ludzi o złej ocenie kredytowej i pokazują więcej empatii w odniesieniu do takiej sytuacji finansowej. Gdy potrzebna Ci pomoc finansowa i decydujesz się na kredyt to wcześniej warto poczytać na ich temat na takiej stronie jak na przykład ta http://www.zycienakredyt.eu.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że czasami, stopy procentowe będą wyższe niż te, które ma typowy kredyt bankowy. To jest w porządku z ich strony, a szczególnie, jeśli jesteś teraz w dobrej sytuacji finansowej. Może masz złą historię kredytową, ale jeśli twój aktualny stan finansowy pokazuje, że masz zdolność do spłaty, kredytodawca będzie gotowy podejmować ryzyko, aby pożyczyć Ci pieniądze na twój wymarzony dom.

Unie kredytowe są jak banki. Pożyczają one pieniądze na odsetki, ale mają mniejszy w tym interes, ponieważ nie mają za dużo wymagań, jak to widać w odniesieniu do wielkich banków. Ponadto, unie kredytowe nie chcą dostawać kompleksowej informacji na temat historii kredytowej, jak to ma miejsce, gdy chcesz brać kredyty gotówkowe z dużych banków. Unie kredytowe zazwyczaj używają raportów kredytowych pozyskanych od firm trzecich. Unie kredytowe są organizacjami non-profit. Oznacza to, że członkowie, którzy są w tej samej branży spotykają się i pożyczają pieniądze do innych użytkowników. To dlatego, że nie mówimy tutaj o ogromnych sumach.

P2P jest najszybciej rozwijającym się przemysłem branży kredytowej, jaki znamy dzisiaj i większość elementów wchodzących w skład P2P, to te które możesz znaleźć w Internecie. Oznacza to, że nie trzeba iść do organizacji osobiście. Organizacja P2P ma nieograniczoną liczbę członków lub kredytodawców i kredytobiorców. Ludzie z całego świata mogą zarejestrować się i pożyczać pieniądze, aby ci, którzy są w potrzebie – mogli tam wziąć kredyty gotówkowe. Osoby będące członkami będą łączyć swoje pieniądze dopóki kwota docelowa nie zostanie osiągnięta. Te pieniądze są pożyczone Tobie, kredytobiorcy, według stóp procentowych, które są wystarczająco konkurencyjne wobec banków. Średnio P2P pobiera oprocentowanie 6,5% w skali roku.

Jako pożyczkobiorca musisz zalogować się i podać dane takie jak imię i nazwisko oraz wysokość dochodów. Musisz podać powód pobierania kredytu i czekać, aż kilku rówieśników, lub inwestorów, zdąży sprawdzić twoją historię kredytową. Nawet jeśli masz złą nadal będziesz się kwalifikował, ponieważ kredytodawca musi zwyczajnie podjąć swoją osobistą decyzję i być pożyczy Ci pieniądze na własne ryzyko, w przeciwieństwie do banków, które mają wysokie standardy.

Kiedy ubiegasz się o kredyty gotówkowe, kredytodawca będzie patrzeć na to, co nazywane jest wyceną opartą na ocenie ryzyka. Jak wspomniano wcześniej, twoja zła ocena kredytowa będzie znacząco wpływać na stopę procentową. Jeśli Twoja historia kredytowa wygląda naprawdę źle, należy spodziewać się wyższych stóp procentowych. Twoje zaległości płatnicze będą sprawdzane, wraz z długami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz